Latarnie LED, latarnie solarne oraz latarnie hybrydowe - Calidus.eu

Modernizacja oświetlenie ulicznego staje się priorytetowym zadaniem dla wielu samorządów. Dostępność wielu źródeł finansowania oraz bezzwrotne dotacje sprawiają, że władze wielu samorządów coraz chętniej zajmują się tematem modernizacji.
Jaki wybór mają samorządy modernizując oświetlenie uliczne?
Latarnie LED - modernizacja odbywa się na zasadzie wymiany istniejących latarni sodowych, rtęciowych czy meta-halogenkowych na Latarnie LED. Taka latarnia czerpie energię z sieci energetycznej, ale zużycie prądu jest nawet do 70% niższe niż w przypadku konwencjonalnych latarni ulicznych.
Latarnie solarne LED - latarnie solarne to innowacja na rynku. Jak sama nazwa wskazuje, latarnia solarna zasilana jest energią słoneczną, wytwarzaną za pomocą paneli solarnych umieszczonych na latarni. takie urządzenie nie wymaga podłączenia do sieci energetycznej i może być umiejscowione w dowolnym punkcie. Latarnia solarna nie generuje kosztów w postaci rachunków za prąd.
Latarnie Hybrydowe. Latarnia hybrydowa to urządzenie, które ma więcej niż jedno źródło zasilania. Latarnia hybrydowa standardowo wyposażona jest w panel solarny, który jest podstawowym źródłem zasilania. Dodatkowym źródłem może być podłączenie do sieci, aktywowane w niesprzyjających warunkach pogodowych, kiedy bateria jest na wyczerpaniu. Jeszcze lepszym rozwiązaniem w przypadku inwestycji w latarnie hybrydowe jest wybór turbin wiatrowych jako dodatkowego źródła zasilania. Taka latarnia jest wtedy autonomiczna, może być umiejscowiona w każdym punkcie, nie wymaga podłączenia do sieci i nie generuje kosztów w postaci rachunków za energie elektryczną.
Samorządy zdają sobie sprawę, jakie korzyści mogą osiągnąć inwestując w Latarnie LED. Oszczędności na rachunkach to podstawowa korzyść, z której można finansować kolejne Latarnie LED. Lider w Polsce to Calidus. eu, wykonawca urządzeń takich jak Latarnie LED i latarnie solarne czy latarnie hybrydowe.

f