Z biurem podróży Krystad czy samemu?

Niedługo czas słońca, upałów, pięknej pogody, a więc także wakacji i związanych z nimi wyjazdami w rozmaite zakątki Polski i zagranicy.
Większość z nas stawia sobie zapytanie: czy lepiej będzie we własnym zakresie zatroszczyć się o nocleg i wszystkie z tym związane sprawy, czy też wybrać propozycje jakie świadczy doświadczone biuro podróży? Organizując ankietę wśród turystów jednego z biur podróży w Bydgoszczy, a ponadto na przedmieściach Bydgoszczy, możemy bezsprzecznie stwierdzić, że zdecydowana większość decyduje się na drugą opcję tzn. z biurem podróży.
Jako najpopularniejszy argument za biurem podróży z pewnością przemawia spokój - wszystko mamy przygotowane i skrupulatnie sprawdzone. Z kolei najczęściej osoby wyjeżdżające samemu podawały za wygórowane koszty przygotowania wycieczek przez sprawdzone biura podróży. Wydawać by się mogło, że samodzielny wkład pracy, wyjdzie dla nas lepiej finansowo, należy jednak, że biuro podróży kupując więcej ofert, zarówno jeśli chodzi o transport jak i miejsca noclegowe, może mieć większą szansę załatwienia lepszych warunków czy zniżek dla uczestników wycieczek i wczasów.
Dodatkowo kluczową sprawą, przemawiającą za biurem, jest rezydent na miejscu, który pomoże wycieczkowiczom w przystosowaniu się, zna język - biuro podróży bardzo często ma na miejscu taką osobę, która jest później do naszej dyspozycji. W dodatku biura podróży decydują się na współpracę tylko z sprawdzonymi hotelami do których można mieć zaufanie, samodzielnie na własną rękę zaś, musimy zdać się na polecenie innych bądź własny osąd.

f