Michelson.pl - Siła lazurytu

Lazuryt jest znanym kamieniem półszlachetnym o błękitnej barwie. Bywa mylony z turkusem. Od czasów starożytnych jest wykorzystywany do otrzymywania naturalnego barwnika - ultramaryny oraz stosowany w jubilerstwie. Często jest określany także mianem lapis-lazuli.
Według wróżbiarskiej wiedzy jest kamieniem wzmacniającym miłość oraz więzi w związku. Pozytywnie wpływa na wierność. Przyciąga dobre relacje i odczucia niczym magnes. Biżuteria wykonana z lazurytu poprawia nastrój oraz kondycję emocjonalną i umysłową. Przez wieki był dostępny tylko dla królowych i królów. Nosili go wierząc w jego magiczną moc. Obecnie zwraca się większą uwagę na jego walory dekoracyjne. Lazuryt służy nie tylko do wyrobu biżuterii. Zwykło się nim ozdabiać także luksusowe ozdoby wnętrz.
Lazuryt jest wykorzystywany do produkcji różnych rodzajów biżuterii. Wykonuje się z niego między innymi pierścionki zaręczynowe. Kamień należy do grona półszlachetnych, dlatego pierścionki zaręczynowe warszawa wykonane z niego nie jest tak kosztowna, jak na przykład pierścionek zaręczynowy z brylantem.

f