Implanty kraków

Chirurgia szczękowa kraków - Kępki żółte (żółtaki) powiek
Kępki żółte to żółtawe zmiany grudkowe zamieszczone w większości przypadków w okolicach powiek, związane z odkładaniem cholesterolu w skórze.
Objawy. Kępki żółte powiek są to płaskie grudki koloru żółtawego na powiekach górnych albo dolnych, wyjątkowo w okolicy kąta wewnętrznego oka. Rozwijają się zwykle wolno, stopniowo rosnąc. Rozpoznanie ustala się przeważnie na bazie charakterystycznego obrazu klinicznego.
Leczenie chirurgiczne polega na wycięciu konwersji guzkowych. Okolica powiek cechuje się dużą skłonnością do obrzęku i zasinień w związku z tym powinno się liczyć się z w pewnych sytuacjach niezbędnym na wygojenie - 7-14 dni. Stąd ważne jest, ażeby usuwać kępki żółte, kiedy posiadają niewielkie rozmiary. Zwłoka skutkuje powiększaniem się ognisk i większym urazem związanym z zabiegiem. U pacjentów z podwyższonym poziomem lipidów należy zastosować dietę, w razie potrzeby leczenie farmakologiczne. Włókniaki to łagodny nowotwór wywodzący się z elementów tkanki łącznej skóry właściwej. Włókniaki miękkie są nowotworami o charakterze wrodzonym, ale mogą pojawiać się w różnym wieku. Są to miękkie guzy lub guzki, zwykle workowato zwisające, dające się w znaczącej liczbie sytuacji wprowadzić w głąb skóry poprzez ucisk palcem. Przeważnie są masowe, o barwie skóry lub nieco ciemniejsze. Drobne włókniaki szczególnie przeważnie umiejscawiają się na szyi i karku, szczególnie u starszych kobiet. Nie wykazują skłonności do samoistnego ustępowania.
Włókniaki twarde są zmianami odczynowymi włóknistymi i powstają niezależnie od wieku. Są z reguły pojedyncze, mniejsze niż włókniaki miękkie, usadowione na skórze i wraz z nią przesuwalne względem podłoża; nie dadzą się odprowadzić uciskiem w głąb skóry.

f