Kalendarz dni płodnych

W  przypadku nieprawidłowych cykli dni płodne następują w rozmaitych periodach i nie ma dyspozycji akuratnego ujawnienia, w jakim czasie następują dni płodne co czyni, że duża cząstka wszelkiego okresu miesięcznego jest możliwie zagrożona ciążą. W związku z tym pożądane byłoby prócz kalendarzyka owulacji wykorzystywać równocześnie pomocniczą metodę antykoncepcyjną. Przy używaniu z kalkulatora dni płodnych wypada też uwzględnić oddziaływanie odrębnych czynników, jakie mogą być ważne.
 W jaki sposób wyliczyć dni płodne i niepłodne - obecnie łatwo jest stosować z szczególne zrobionych kalkulatorów dni płodnych, dostępnych w internecie. Kalkulatory opracowane są przeważnie na podstawie metody Ogino-Knausa i Holta. Kalkulatory przystępne są za darmo i nie potrzebują montowania żadnych aplikacji. Obliczenia dokonywane są bezpośrednio na stronie internetowej, po oznaczeniu odpowiednich danych. Do policzeń przydatna jest data ostatniej miesiączki oraz długość cyklu, bądź długość miesiączki. Jeśli kalkulator uwzględnia wyłącznie przeszły cykl, a kobiece miesiączki sa także niesymetryczne,wtedy oferujemy statystyczną wartość. Później na ekranie widać kalendarz z oznakowanymi dniami płodnymi i niepłodnymi.
 Dowiedz się w jaki sposób wyliczyć dni płodne, i  które są fazy owocujące. Sprawdź podobnie czym jest owulacja i jakim sposobem akuratnie ją zindefikować.  Więcej treści odnajdziesz na naszej serwisie internetowym

f